Hüddam 2 Korku Filmi Önerileri


Hüddam 2 Korku Filmi Önerileri

Filmin yönetmenliğini yapan Utku Uçar, 500 bin gibi bir bütçe ile filmi çektiğini ve çok olumlu geri bildirimler aldığını belirtmiştir. Korku filmi severlerin büyük bir merakla beklediği ve 8 Mart 2019 tarihinde gösterime giren film büyük ilgi gördü. Film önerileri korku üzerine olunca bu film yeni çıktığı için özenle seçilmiş bir filmdir. Hüddam 2 fragmanı izlemek için tıklayabilirsiniz. 2015 yılından bu yana yeni filmi beklenen bu seri neredeyse bütün film önerileri listesine girmeyi başardı. Türk korku filmleri içerisinde çok farklı bir işleyişe sahip olan bu film acaba yaşanmışlıkları mı anlatıyor?

korku filmi önerisi


En Çok Sevilen Korku Filmleri 

Vücut bulanlar ve cinler arasında köprü görevi üstlenen kişilere Hüddam denildiğini belirttikten sonra kısaca filmin konusunu açıklayalım. Zihinsel ve konuşma engelli olan genç kız, kuzeni tarafından tecavüze uğrayıp hamile kalır. Artık Fatma’nın tüm umudu bu bebek olur. Fatma’nın amcası Recep, köy halkının düşüncelerinden endişe duyduğu için bebeğin doğmasını istemez ve Fatma’ya fiziksel şiddet uygulayarak bebeğinin düşmesine neden olur. Büyük umutlarla bebeğinin doğmasını bekleyen


Fatma, bebeğinin kaybetmenin acısı ile ebe kadından yardım ister. Fatma’ya yapılanlara vicdanı sızlayan Songül ebe Hüddam davet etmeye karar verir. Bebeği geri getirmek için bir ritüel hazırlamaya başlar. Annesinin umudu olan bu bebek, ona acı yaşatanların kâbusu olmak üzere dünyaya geri döner. Korku filmleri Türk yapımlarının en yüksek beğeniye sahip olan son dönemlerin bu filminin devamı geleceği söylentilerini de eklemek isterim.

Hüddam 2 Türk korku filmlerinin vazgeçilmezi olan cinlerle korkutma anlatımına düşmeyen, beklenmeyen bir anlatıma sahip. Filmin ilk bölümü oyuncu ve karakter tanımı, ikinci bölümü ise filmin heyecanı ve gerilimi ile devam ediyor.

Korku filmi severler için rahatlıkla tavsiye edebileceğimiz, film önerileri Türk yapımları listesinde yerini alan bir filmdir. İzleyiciye istediğinin fazlasını veren Hüddam, ebe Songül’ün ve Fatma’nın bebeğinin doğması için yaptığı dua sahnesini mutlaka izlemenizi öneririm. Kimsenin göremediği küçük kız çocuğunun ortalarda hoplayıp zıplayarak ortalarda dolaşması, sadece annesi Fatma’nın” aynalar” aracılığı ile görebildiği sahneler de oldukça ilgi çekicidir.Hiç yorum yok :

Yorum Gönderme