Savaş Sahneleriyle Akıllarda Yer Edinen En iyi Savaş FilmleriSavaş Sahneleriyle Akıllarda Yer Edinen En iyi Savaş Filmleri 

Genellikle tarihten ilham alınarak kaleme alınan senaryoları, muazzam savaş sahneleri ve gerçeklikleri ile, hafızalara kazınan Yabancı Savaş Filmi öneri listemizi sizler için derledik. Eski çağ filmleri için sizi şu siteye yönlendirmek istiyoruz.

Saving Private Ryan

Steven Spielberg yönetimi ile çekilen, 5 dalda oscar ödülü ve 74 farklı ödülü kazanan bu film, yabancı savaş filmi listesinde en iyiler arasındadır. Tom Hanks’in ve Matt Damon’un başrollerini üstlendiği bu yabancı film de, savaş sırasında kardeşini bulmaya çalışan bir adamın başından geçenler anlatılmaktadır. Eleştirmenlerden ve izleyenlerden tam not alan film, gerçekliği ile de muazzam bir filmdir.

savaş filmleri

Schindler's List

2. Dünya savaşı sırasında Yahudilerin soykırımını ve Nazilerin yaşantısını anlatan, tüyler ürperten, savaşın ne denli yıkım olduğunu gözler önüne seren son derece gerçekçi ve akıllarda kalıcı bir filmdir. Steven Spielberg yönetimi ile çekilen bu müthiş film 7 oscar ödülü, 83 diğer ödül ve 49 adaylık kazanmıştır. Yabancı savaş filmi önerisi listesine eklemekten keyif aldığımız bir filmdir.
Not: Türk savaş filmleri herhangi bir şekilde listede yer almıyor. Ancak bu kişisel bir sebepten ötürü değil. Daha çok İMBD puanlarına göre seçim yaptık. Yoksa tarihi savaş filmleri açısından Türk filmleri de asla aşağı kalır değillerdir.


The Pianist

Roman Polanski yönetimi ile, tüm dünyada ismi duyulan ve büyük bir beğeni ile izlenen filmde, Nazilerin Polonyalılara zulmü ile kabusa dönen hayatları, başarılı bir piyanist olan Szpilman’ın bir Alman subayının yardımı ile hayata tutunmasını konu edinir. 3 oscar ödülü, 54 diğer ödül ve 73 adaylık kazanan film, yabancı savaş filmi önerisi olarak size sunacağımız en iyi filmlerdendir. Ödüllü savaş filmleri arasında yerini alan The Pianist büyük bir kitlenin hayranlığını bulunduruyor.
Der Untergang

1 dalda oscar adaylığı, 21 diğer ödül ve 30 adaylık kazanan, size yabancı savaş filmi önerisi olarak sunacağımız bu filmde Adolf Hitlerin yaşantısının son günlerinde yaşananları, Hitlerin yenilgiyi kabul etmemesini, Alman ulusunun kızıl ordu tarafından kuşatılması ve çöküşü ele alınmaktadır. Yabancı dizi tavsiyeleri için menümüzden faydalanabilirsiniz. En iyi savaş filmleri listesi bilerek uzun tutulmamıştır. Klişe olarak bilinen çok bilindik filmlerden olabildiğince uzak durulmuştur.
Hiç yorum yok :

Yorum Gönderme