Mail Adresinizi Girerek +300 abone arasına katıl:

FeedBurners tarafından abone mail adresiyle kolayca yapılır. FeedBurner

En Uygun İç Çamaşırları Erkek - Kadın

Türkiye'nin En İyi Çiçek Atölyesi

Bu Blogda Ara

Cinsel Yaşantının İlişki İçin Önemi - Cinsellik İlişki İçin Neden Önemli


Cinsel Yaşantının İlişki İçin Önemi - Cinsellik İlişki İçin Neden Önemli


İlişkilerde yaşanan iniş ve çıkışlarda sanki kamyon gibi kavgalar edebiliyoruz. Bu kavgaları etmekten hala bıkmadınız mı? Sevgiliniz motorlu taşıtlar sınıfında gibi davranmaktan vazgeçin. Yapılan bu büyük hataları gelin hepimiz birlikte inceleyelim.

Cinsel sorunlar nedeniyle ilişkilerin ağır darbe alması genel olarak ayrılık ile sonuçlanabiliyor. Tarafların karşılıklı olarak anlaşamadıkları için bir şeyler yaşamaktan kaçan çiftler genel olarak sorunlara neden olan bir ilişki yaşıyorlar. Cinsel yaşantının önemi tam olarak burada devreye giriyor. Özellikle kadınlarda psikolojik cinsel sorunlar meydana gelirken bu aşamada en büyük darbeler alınıyor.
doğum sonrası cinsel sorunlar

Bu yüzden erkeklerin ilişkilerinde kadına bu aşamalarda baskı yapması kadınlarda psikolojik cinsel sorunlar çıkmasını tetiklediği için büyük bir soruna neden olabilir. Kadınlarda cinsel sorunlarının aşılması için öncelikle psikolojik yardımı tavsiye ederim. Bunu bir uzman ile konuşmak ve konuştuklarınızın asla anlatılmayacağını bilmeniz  size kendinizi daha iyi hissettirecektir.

Kadınlarda Psikolojik Cinsel Sorunlar Neden Arttı?


Cinsel yaşantının günümüzde kolayca dile getirilebilmesi kadınlarda psikolojik cinsel sorunlar da artışa nedene oldu. İnsanların özellikle erkeklerin ileri geri her şeyi bu kadar rahat konuşabilmeleri kadınları ciddi derecede yıpratıyor. Çıkan dedikodular bir yerden sonra doğru olsun olmasın insanın canını sıkıyor.

Kadınlar yaşantılarında özellikle evlilikte cinsel sorunlar yaşamaları ile birlikte evliliğe olan inançlarını yitiriyorlar. Ardından kocalarına karşı güven sorunu ile karşı karşıya kalıyorlar. Aynı şekilde düşünmek için örnek olarak; evlendiğiniz kadın cinsel isteği nedeniyle veya herhangi bir yanlışı ile birlikte erkeğin gözünden nasıl düşebiliyorsa kadın içinde durum aynı oluyor.
evlilikte cinsel sorunlar

Evliliği sadece cinsel istek üzerine kurduğunu hissettiren erkekler kadınların yaşama sevincini yitirmelerine neden oluyor. Kadınlarında aşırı tutucu tavırları ve evlenmelerine rağmen isteksizlikleri erkeği yanlış yollara itebiliyor. Evlilikte cinsel sorunlar yaşamak elbetteki anormal bir durum değil. Çünkü uzmanlar sürekli olarak aynı kişiyle yaşanan ilişkilerin bu gibi sarsıcı sonuçları olduğunu söylüyor.

Kadınlarda Cinsel İsteksizlik Özellikle Doğum Sonrası


Kadın ve erkek fark etmeksizin yaşanabilen bu durum aslında karşınızdaki insanla en ufak bir ilgisi olmayan bir şeydir. İlişkinin içeriğini hiç bilmeme rağmen bunu söylüyorum. Kişisel ve karşılıklı problemler olmadığı bir evlilik düşündüğümüzde bu durumun yaşanması pek anormal değildir. Kadınlarda cinsel isteksizlik genel olarak doğum sonrası meydana geliyor. Kadınlarda psikolojik cinsel sorunlar yaşanmaması için bu isteksizliğin nedeni bir uzman tarafından incelenmelidir. Tedavi için en yakın zamanda bir psikiyatr ile görüşme ayarlayınız.
kadınlarda psikolojik cinsel sorunlar

Kadınlarda doğum sonrası cinsel isteksizlik ilişkinin temellerinden kaynaklanan bir sorun değil. Aslında kadının doğum sonrası cinsel isteksizlik yaşaması gayet normal karşılanmalıdır. Doğumda yaşadığı acının etkisiyle psikolojik olarak kısa süreli bir korku yaşaması gayet doğaldır.

Cinsel isteksizlik yaşamamak adına doğum sonrası eşinize destek olmalı ve olabildiğince cinsel yaşantınızı ve isteğinizi nazikçe dile getirmelisiniz. Aksi bir hal vuku bulursa eşiniz tarafından reddedilme ve dahi kavga etmeye varan bir süreç başlayabilir. Kadınlarda psikolojik cinsel sorunlar bu süreçte tetikleneceğinden fiziksel bozukluklar, yumurta eksiklikleri ve bu gibi sorunlarında oluşması muhtemeldir. Bu yüzden biraz anlayış der susar giderim...

var reklamstore_region_id = 543954;
var reklamstore_location='auto';

Erkeklerde Cinsel İsteksizlik Yaşıyor Mu?


Elbette erkeklerinde cinsel sorunlar yaşadığı durumlar oluyor. Özellikle psikolojik cinsel sorunlar erkeklerde fiziksel olarak da belirgin bir hal alabiliyor. Örnek olarak; ereksiyon sorunu yaşayan erkekler genel olarak ağır sonuçlar ile karşılaştıkları için psikolojik tedaviye ihtiyaç duyuyorlar. Ancak gitmekten de bir o kadar korkuyorlar.Erkeklerde cinsel isteksizlik sebepleri ise kadınların yaşadığı doğum durumu gibi nedenlerden kaynaklanmıyor. Daha çok erkeklerde cinsel isteksizlik sebepleri kısaca liste olarak özetlemek gerekirse;

  • Eski cinsel isteğe sahip olmamak

  • Yaşanılan cinsel ilişkilerden bir hastalık kapmak

  • Yüksek bir baskı altında olmak

  • Normal yaşantısında maddi sıkıntılar yaşaması

  • Aile hayatında sürekli iniş çıkışların var olması

  • Evli olduğu veya partnerine karşı ilgisini kaybetmiş olması

  • Heyecanını yitirmiş olması


gibi çeşitli nedenler sayılabilir. Ancak çözüm olarak asla bizim gibi internet sitelerinden yola çıkmamalısınız. Sizler için her ne kadar güvenilir kaynaklardan içeriklerimi üretiyor olsam da bir psikolog olmadığımı da biliniz. Bunların çözümü için mutlaka bir doktora gözükmelisiniz. Sorun ilerleyen günlerde daha fazla büyüyebilir.

Sevgilimle Sürekli Tartışıyorum Çok Yoruldum Diyorsanız


Tartışmalarınıza kısa bir süre ara vermek istemez misiniz? Durun hemen yanlış anlamayın. İlişkinize ara verin demedik. Genel olarak toplumda oluşmuş bir ön yargıdan bahsetmek istiyoruz. Neden sürekli olarak ilişkilerin yıpranma dönemlerinde ilişkiye ara vermek isteniyor? Aslında cevabı oldukça basit.

Bunu isteyen taraf ne yazık ki birlikte olduğu kişinin kendisine yakıştığını düşünmüyor. Bu yüzden sürekli tartıştıklarında yorulduğunu söyleyerek kısa bir ara vermek istediğini dile getiriyor. Not: Eğer ki ara veren taraf siz değilseniz. Karşınızdaki kişinin bu gibi bir nedenden dolayı ara verme ihtimalinin yüksek olduğunu unutmamalısınız.
ilişkide yaşanan problemler

Kişisel bir problem olarak sevgiliniz ile sürekli problem yaşamanızın nedeni sizce kim? Dürüst olmayı hiç denemediniz değil mi? Belki de sorunlu olan taraf sadece karşınızdaki kişi değildir. Sorunları biraz kendinizde aramaya başlamaya ne dersiniz? Sorunlu olarak düşündüğünüz bir tarafınız bulunuyor mu?

Kıskançlık gibi ağır şekilde karşınızdaki kişiyi sıkacak hareketleriniz var mı? Eğer cevabınız evet ise bu noktada karşınızdaki kişiye sorununuzu ve kendinizi bu konuda değiştirmek istediğinizi ancak zamana ihtiyacınız olduğu konusunda fikir sahibi yapabilirsiniz.
İlişkilerde Bir Kazanan Ve Kaybeden Durumu Var Mıdır?

Neden yaşanan ilişkiler sürekli bir bitiş noktasına giderken taraflardan sadece biri üzülüyor? Bu da sizin için bir sorun olabilir. Kavgalarınızda üzülen taraf sadece siz oluyor ve karşınızdaki insan sizi hiç umursamamış gibi hayatına devam ediyorsa sorun muhtemelen sizde değil onda diye nitelendirmek yanlış olmayacaktır.

Yani ilişkinizi umursayan tarafın siz olduğuna eminseniz. Bu sorunu kafanıza takmamaya çalışın. Çünkü muhtemelen ilişkiniz bitebilir. İlişkiniz bitmese bile mutsuzluk içinde bir yolculuk yapmaya devam edeceksiniz. İlişkilerde yaşanan sorunlar git gide büyüyeceği için bu sorunları aşabilecek gücünüz hala varsa iyi kolay gelsin der geçerim. :)
cinsel isteksizlik

İlişkilerde Kavga Etmemek İçin Ne Yapılmalıdır?


Karakter olarak umursamaz olduklarını dile getiren kişilerin sevgilileri genel olarak bu kişilere duyduğu sevgi kadar duymuş oldukları bir takım nefretimsi duyguları da bulunabiliyor. Bu ilişkilerde kavga yaşanmaması için yazımıza bakabilirsiniz. Ancak bu yazımızda tam anlamıyla bilimsel bir yazı değildir. Uygun platformlardan ve kendi fikirlerimden derlenerek hazırlanmıştır.

Karşınızdaki insan kendisini sürekli haklı görmesi canınızı sıkıyor mu? Elbette... Bu konuda hiç kimse inkar etmesin ama karşınızdaki kişiyi boğmak bile istiyorsunuz. Yalan mı? Evet doğal olarak bu da kazanmak ve kaybetmek konusunda sizi üzebiliyor. Ancak bu gibi baskın bir ilişki sürmek isteyen erkek veya kadının yollarını ayırması daha doğru olacaktır. Aksi takdirde yaşayacağınız bu pişmanlıklar sizi daha zor bir ruh haline sokacaktır.

Nasıl mı? Karşınızdaki kişiyle her buluştuğunuzda aynı konuları konuşacak ve onu kızdırmamak için çabalayacaksınız. Doğal olarak bir süre sonra aynalara elveda diyebilirsiniz. Çünkü aynaya bakacak yüzünüz kalmayabilir. Ağır ama gerçekler ile yüzleşmekten korkmayın!


Hiç yorum yok

Yorum Gönderme

Ana Sayfa

Popüler Yazılar