En İyi Korku Filmi Önerileri - Korkudan Titreten Filmler

Dünya çapınca ünlü güzel korku filmleri önerisi yapacağım bu yazımdaki filmler çeşitli platformlardan alınmış bilgiler ve kendi izlediğim filmler ile harmanlanarak hazırlanmıştır. Korku filmi önerileri ile birlikte sizler için izleyebilecek harika filmler sizi bulacak. Korku filmi önerileri listemde yer alan filmleri yaşı 12 ve aşağısı olan kişilerle izlemeyin. Aksi takdirde çocuk sabaha kadar uyutmadığında sakın bana sövmeyin! Korku filmi tavsiye eden kişiler genel itibariyle kendilerinin çok korkmadığını itiraf ederler. Ancak gerçekten bu düşünceyle film izlemekten bir cayın be kardeşim. Yazık günah zaten korkmak için izlemiyor musunuz?

1. Jeepers Creepers - 2002 


Trish ve Derry isimli baş rol oyuncularının bir tatil macerasını konu alıyor. Bir kamyoncuyla olan münasebetleri üzerine kamyoncunun kötü biri olduğunu ve birini öldürdüğünü öğrenen Trish ve Derry için artık çok geçtir. Hani bir söz vardır fazla merak... İşte bu yola düşen gençler olayı araştırmaya karar verdiklerine çok pişman olacaklar ancak artık çok geç! Korku filmi önerileri arasında en beğenerek izlediğim filmlerden birisi olmuştur.

en iyi filmler
Creepers - Korku Filmi Önerileri

2. Lake Mungo - 2008


Çok beğendiğimi söyleyemesem de bir aile dramını ele aldığı için vakit ayırmaya değer olabilir. Ancak yorucu bir hayat sürüyor ve vaktiniz pek yoksa bu film yerine izlenebilecek daha pek çok film olabilir. Genç bir çocuğun boğulmasıyla birlikte ailenin başına gelenler sizleri şaşkına çevirecektir. Korku filmi önerileri için pek tavsiye edildiğini görmesem de bazı büyük sitelerde bu film hakkında pek çok olumlu yorum yapılmış. Korku filmi tavsiyeleri içerisinde bana göre en klişe olmamış film Lake Mungo olacak!

lake mungo filmi izle
Lake Mungo - Gerilim Filmi Tavsiyeleri

3. The Visit - 2015 


Aile büyüklerine sevgi göstermek isteyen 2 genç torun büyük baba ve annelerinin yanına gelirler. Lakin çocukların bildiği kadar masum olmayan bu ebeveynlerden kurtulmaya çalışırken yüzleşmekten başka çareleri kalmayan gençleri gerilim dolu dakikalar bekliyor. Korku filmi önerileri listemde izlerken keyif aldığım bir başka dizidir.

korkunç film önerileri
The Visit - Korku Filmi Tavsiyeleri

4. The Strangers - 2008 


Yabancı insanlar tarafından (3 kişi) rahatsız edilen Mckay ve Hoyt'un dramatik olayının işlendiği bu filmde yönetmenin gerçek anıları kameraya yansıtılıyor. Korku filmi önerileri incelemiş biriyseniz bu filmi yüksek ihtimal pek çok sitede görmüş olma ihtimaliniz yüksektir. Dünyanın en çok sevilen filmleri arasına giren bu film iki çiftin yazlık evlerinde baş başa kalmaları ile birlikte 3 farklı yabancı kişi tarafından zindan edilecektir. Tavsiye edilen korku filmleri arasında bu filmi görüp bende izledim. Açıkçası çok korkunç olmasa da sadece gerilim açısından bile izlenmeye değer.

korku filmleri tavsiyesi
The Strangers - İnsanı Geren Korku Filmleri

5. High Tension - 2003


Tansiyonum yükseldi diye ismini ilk okuduğunda boş boş espri yapabileceğin bir filmdir kendisi. İzlerken de espri yapmaktan çekineceğin bu filmi mutlaka izlemeniz gereken filmler arasına almalısın. Alex ve Marie isimli gençler okul sınavları için ders çalışmaya çok ıssız bir eve giderler. Yalnız kalıp rahat bir şekilde ders çalışmak isteyen gençler gece saat ilerlediğinde yatağa girerler. Ancak seri bir katilin kapıyı çalıp eve geleceğini kim bilebilirdi ki.

aşırı korkunç olan filmler
High Tension - Seri Katilleri İçeren Filmler

Marie içeri giren seri katilin evde yaşayan diğerlerine yaptığını gördüğünde saklanır. Ancak Alex o kadar şanslı değildir. Katil Alex'i kaçırır. İşte bu noktadan itibaren işin rengi değişmeye başlar. Mutlaka izlemeniz gereken korku filmleri arasında yer alan muazzam bir yapıttır. İzlemeniz için sizler için cinsellik ağırlıklı filmler listeme bir göz atmanı tavsiye ederim. Korku filmi tavsiyeleri verilen bir yazıda ne alaka demeyin. Birçok kişi tarafından bu filmlere yoğun bir ilgi olduğunu saptadım. Korku filmi önerileri yaptığım yazımı umarım beğendin. Beğendiysen yorum atta iki keyiflenelim.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönderme