Mail Adresinizi Girerek +300 abone arasına katıl:

FeedBurners tarafından abone mail adresiyle kolayca yapılır. FeedBurner

En Uygun İç Çamaşırları Erkek - Kadın

Türkiye'nin En İyi Çiçek Atölyesi

Bu Blogda Ara

En İyi Savaş Filmleri Tavsiyeleri İle Coşmaya Hazır Olun

Savaş filmleri tavsiyeleri ve 2. dünya savaşı filmleri için kolaylıkla en iyi savaş filmleri hakkında bilgi edinebilirsiniz.


Dünya savaşlarının günümüzde tarihi öneminin dizi ve sinema sektörlerinde fazlasıyla ön plana alınmasıyla çeşitli filmler piyasaya çıktı. Peki, savaş filmleri tavsiyeleri içerisinde sıklıkla adından söz ettiren bu filmler nelerdir? En iyi aksiyon filmleri için de tıklayabilirsiniz.

1. Fury 

Tam bir dram baş yapıtı olan bu eser 5 Amerikan askerinin o dönemler içerisinde yaşadığı duygusal anları gözler önüne seriyor. Amerikan yapımı Fury dramın doruklarına çıkacağınız en iyi savaş filmleri listemizde boy gösteriyor. Filmi konu itibariyle ele almak yerine şunu söylemem gerekir ki film gerçekten fazla duygu yoğunluğuna sahip. En iyi savaş filmleri İMBD puanlarına göre lider olmasa da bu puanlamadan da 7.6 gibi bir puanla kendisini kanıtlamış bir yapımdır. Bir şans verirseniz pişman olmayacaksınız. Ayrıca yorumlarınız benim için çok kıymetlidir. Lütfen anonim olarak da olsa benimle iletişime geçmeyi unutmayınız.

yabancı film tavsiyeleri2.  Er Ryan'ı Kurtarmak

Bu filmi izlememiş biriyseniz kesinlikle pişman olma ihtimaliniz çok yüksek olacak. Adeta bir vefakarlık örneği olan bu film sizleri bir asker için neler yapılabileceğini göstermenin en güzel kanıtıdır. Film önerileri için buraya tıklayabilirsiniz. Savaş filmleri önerileri içinde en yüksek izleyici kitlesine ulaşmış bu filmi izlemeyen olduğunu düşünmek bile istemiyoruz.


Yabancı film tavsiyeleri


3. Der Untergang 

Bu savaşın ana kahramanı Almanya'yı heba etmeyin. Asla ama asla bir Alman filmi izlemeden kesin hükümler vererek 2. Dünya savaşına karşı bakış açınızı değiştirmeyin. Filmin konusu Alman lider Hitler'in bitmek bilmeyen hırsını ve azmini gözler önüne serecek. Savaş filmleri önerileri arasında bu filmi Almanya'nın gözünden izlemek için es geçmeyiniz.

savaş filmleri tavsiyeleri


4. The Pianist 

Bu film ise bir dramın eseri olarak karşınıza çıkıyor. Bir piyanistin kaçak yaşantısı ve Alman ordularından saklanışını ele alan bu film... Tam bir kült yapıttır. Ağır bir yalnızlık ancak zor bir dostluğun işlendiği bu film... TEK KELİMEYLE "Mükemmel". Dünya tarihinde en iyi savaş filmleri İMBD puanlarına bakıldığında bu filmin en yüksek puan alan filmlerden biri olduğunu unutmamak gerekir. Dünya tarihinde bu gibi yapımların varlığı ile gerçekten duygularımızı hunharca kullanabilmemiz mümkün. The Pianist bu yüzden en iyi savaş filmleri İMBD puanını sırtlamış ve uzun bir süreden beri de kendi alanında lider bir film olduğunu 8.5 puanla büyük bir başarıya imza attığını ve defalarca ödüller aldığını da sizlere belirtmek isteriz.

filmler


5. Schindler's List 

Bu filmler arasında belki de şahsen en çok beğendiğim filmdir. Yorum bile yapmak istemiyorum. Eski ama bir o kadar da harika bu filme bir göz atmaktan zarar görmezsiniz. Dünya tarihinin büyük önemini anlatan bu savaş filmi içinde geçen dramı çok ağır işlese de görülmeye kesinlikle değer bir kült filmdir. Yabancı savaş filmleri içerisinde büyük bir Alman yapımı ile üstlenilen bu tarihi değerli savaş filmleri önerileri listesinin belki de en başında yer almalıydı. Ancak unutmamak gerekir ki bu liste bir en iyi savaş filmleri listesi değildir. Her filmin ayrı bir güzelliği ve aralarında bir sıralama gibi bir amaca girilmemiştir.


savaş filmi önerisi

Hiç yorum yok

Yorum Gönderme

Ana Sayfa

Popüler Yazılar